CHOVATELSKÁ STANICE PLEMENE ANGLICKÝ ŠPRINGRŠPANĚL :: ENGLISH SPRINGER SPANIEL BREEDER

V naší chovatelské stanici je narození psích mimin vždycky velká událost :-). Naše fenky totiž nerodí štěnda jak na „běžícím páse“ – svůj první vrh mívají okolo třetího roku a nemají víc než dva vrhy za život.. (výjimkou je naše Enynka,ale tam byl třetí vrh vyloženě vynucen okolnostmi).
Po narození jsou štěnda s maminou přibližně tři neděle ubytována v našem prostorném, byť předchozími vrhy již notně zdevastovaném, obýváku ;-) a jak postupně zvětšují akční rádius, objevují další místnosti – nejoblíbenější se časem stává kuchyň ;-) Štěňatům je tak věnována pozornost celé rodiny a zvykají si na běžný provoz a zvuky domácnosti. Podle počasí začnou postupně navštěvovat a trávit čas na zahradě, kde je to pro ně přece jen víc zajímavé.
K novým páníkům odcházejí na přelomu 8.-9.týdne. V té době jsou dvakrát vakcinovaná, několikrát odčervená, očipovaná, ošetřená prostředkem proti klíśťatům a blechám – do "batůžku" přihazujeme granule do začátku, hračku ožižlanou sourozenci a maminou, aby to štěndu připomínalo „staré“ časy. :-) No a samozřejmě Pet pas a malý „manuál“ pro první dny – chovatelský servis včetně stříhání je samozřejmostí.
Je pro nás maximálně důležité, aby se naše štěnda dostala do těch nejlepších rukou – špringr je inteligentní a aktivní pes, který potřebuje zaměstnat tělo i hlavu a pak si odpočinout nejlépe s páníkem na gauči :-D Špringrovi jen zahrada nestačí, ale také nechceme, aby musel někde v bytě čekat deset hodin až se páník vrátí z práce a byl za to „odměněn“ půl hodinkou chůze po městě...
Nechceme, aby majitelé našich prcků byli výstavní maniaci, pro které je nejdůležitější nádherná srst a tak kromě pobíhání ve výstavním kruhu pes nesmí pobíhat nikde jinde...ani majitelé, pro které je pes jen prostředkem k získání ocenění na zkouškách nebo závodech u nás nepochodí. Vítání jsou akční páníci, ochotní chodit ven za jakéhokoli počasí, kteří nebudou řešit nějaký ten chlup na koberci nebo křesle. Páníci, pro které je spokojenost jejich psa nutná ke spokojenosti jejich vlastní. :-) No a pokud si občas budou chtít vyzkoušet i výstavní klání nebo lovecké zkoušky, rádi jim poradíme co a jak. Nikoho do ničeho ale nenutíme, vyžadujeme jen občasné ( no, ve štěněčím věku dost časté :-) ) informace a zasílání fotek :-)

Pokud Vás zejména poslední řádky neodradily a máte stále zájem pořídit si štěňátko od nás, tak mi napište nebo zavolejte - makovec71@centrum.cz tel. 606 539 935.

Na níže uvedených odkazech můžete najít velké množství fotek našich odchovů:
B vrh (od porodu do 25.1.2013) - ZDE
B vrh (od 27.1.2013) - ZDE
C vrh - ZDE
D vrh - ZDE a ZDE
E vrh - ZDE a videa ZDE

anglický špringr španěl štěňata anglický špringr španěl štěňata
Porodnice pro mimča.

anglický špringr španěl štěňata
Bedna porodní se časem vymění za "bednu pískovou" :-)

anglický špringr španěl štěňata anglický špringr španěl štěňata anglický špringr španěl štěňata
Seznamování se s domácností aneb zapomeňte na nový nábytek :-D.

anglický špringr španěl štěňata anglický špringr španěl štěňata
Vzájemná socializace.

anglický špringr španěl štěňata anglický špringr španěl štěňata
Práce na zahradě aneb zapomeňte i na květiny :-)

anglický špringr španěl štěňata anglický špringr španěl štěňata
Štěňata jsou s námi stále v blízkém kontaktu.

anglický špringr španěl štěňata
Jsou to andílci.....když spí.

Made by Eva Černohubová - www.cernohubova.com - tvorba www stránek pro chovatele, fotografování psů, grafické návrhy

návštěv