CHOVATELSKÁ STANICE PLEMENE ANGLICKÝ ŠPRINGRŠPANĚL :: ENGLISH SPRINGER SPANIEL BREEDER

Nácviky na lovecké zkoušky,pořádané sekcí ASS
8.7.2017 jsme si s Pepčou a Zuzankou vyrazily na nácviky na lovecké zkoušky, které pořádal a sekce ASS, tedy hlavně p.Philip Hladký, kterému tímto moc děkuji – vím, co dá práce takovou akci zorganizovat, aby vše klapalo.:)

Nácviky byly sice dvoudenní, ale jednak by mi absence na celý víkend doma neprošla :-D a popravdě myslím, že nám to v sobotu bohatě stačilo...Pepča si jela jen osvěžit aportíky, Zuzanka hlavně socializovat no a já tak trochu relaxovat ;-)

Na cvičení dorazil i Frankie, který se letos chystá na Podzimní zkoušky a nutno přiznat, že mu vše šlo bezvadně ( o to víc se s jeho „spolupaničkou“ těšíme, co vyvede při zkouškách :-D ) Frankie poprvé aportoval zvěř a nepředstavovalo to pro něj žádný problém, vlečku i pohozenou vysekl na jedničku...tedy vlastně na čtyřku, abych použila správný kynologický termín :) Aport kachny z hluboké vody byl už jen třešničkou na dortu, Frankie vodu naprosto zbožňuje a pravděpodobně by vytáhl na břeh i ponorku :-)

Pepínka sice z „mrtvolek“ nebyla vyloženě nadšená, takže jsme potrénovaly jen jejich nošení na povel a pak jsem jí nechala hlavně proběhnout a zaplavat si – Zuzanka nejdřív neplánovaně absolvovala předváděcí akci na téma „jak cvičit aport se štěnětem“, která se jí vůbec nelíbila (já se nedivím) takže pak chvíli trucovala v křoví, ale za chvíli jí to nedalo a když viděla, že ostatní špringři ty divné věci hledají a nosí, tak se začala zajímat o bažantí slepici – takže jsem jí to z legrace hodila a k mému úžasu si pro ní krásně doběhla, čapla jí bez nějakého přemýšlení a hrdě si jí nosila...malý nedostatek byl jen v tom, že se nechtěla nechat chytit :-D
Byla jsem zvědavá, jak se bude tvářit na vodu, protože doma se občas pokoušela nacpat do misky s vodou a když jsem napustila dětský minibazének, byla tam každou chvilku...jenže plavání v hloubce je jiná věc...nicméně Zuza očíhla situaci, nakráčela do vody a plavala...napoprvé s trochou cákání, ale vypilovala to během chvilky a pak už jsem jí z vody nemohla dostat...

Obě holčiny byly tak utahané, že večerní posezení v restauraci prochrápaly, navzdory tomu, že místní kapela v rámci živého představení na zvuku opravdu „nešetřila“...spaly i celou cestu autem, takže se vyloženě odpočinuly a po příjezdu domů si obě začaly nosit hračky...prostě nezmaři :)

Tak se těšíme, že příští rok se budou nácviky konat zase a snad už nám to vyjde na celý víkend...

anglický špringršpaněl
Nástup účastníků

anglický špringršpaněl anglický špringršpaněl
Pepča nacvičuje aport bažantí slepice.

anglický špringršpaněl
Pepína se spárkem

anglický špringršpaněl anglický špringršpaněl
Zuza "trucuje" v křoví / Malá aportérka.

anglický špringršpaněl
Čekáme, až na nás přijde řada.

anglický špringršpaněl
Frankie po dohledání bažantí slepice.

anglický špringršpaněl anglický špringršpaněl
Frankie aportuje kachnu...a vzorně jí předává.

anglický špringršpaněl anglický špringršpaněl
Zuzančino první plavání

anglický špringršpaněl
Pepína si vodu užívala.

anglický špringršpaněl
Konečně aspoň na chvíli unavené holky.

Druhou srpnovou sobotu jsme se zúčastnili Klubové výstavy KCHLS - letos se výstava konala v krásném prostředí pardubického zámku a posuzovala specialistka na špringry paní Francis Jackson ( CHS Mompesson) což pochopitelně přilákalo rekordní počet špringrařů - přihlášených jich bylo 68!! Jediným "kazem" bylo téměř tropické počasí, naštěstí organizátoři zajistili osvěžení jak pro pesany tak pro jejich majitele.
V mezitřídě nastoupil náš Frankie ( Melverly Skymas) který získal titul výborný 1, CAC, Madlenka (Belcora Mysterion Britanica) byla přihlášená do třídy otevřené, kde získala ocenění výborná 3.Madlenka měla bohužel velkou konkurenci - vždyť ve třídě s ní nastoupila i její polosestra Kira od Stroupinského potoka, která nakonec dosáhla fantastického úspěchu, když si vyběhala titul BOB!!! Madlenka má krásný posudek a známky "výborná" od renomované rozhodčí si velmi ceníme :-)

anglický špringršpaněl anglický špringršpaněl
Melverly Skymas - posuzování bylo důkladné - paní rozhodčí se moc líbila i Frankieho hlava a výraz

anglický špringršpaněl anglický špringršpaněl
Belcora Mysterion Britanica / Madlenka a já :-)

anglický špringršpaněl
První tři feny ze třídy otevřené - zleva Anna Aurelia Gabrettina, Madlenka, Kira od Stroupinského potoka

anglický špringršpaněl
Kira od Stroupinského potoka
(Arcanus Tiferet x Hanny od Stroupinského potoka)

Národní výstava Mladá Boleslav 18.7.2015
Do Bolky jsem se těšila – byla jsem tam naposledy před dvěma lety, tehdy s Madlenkou ještě coby štěňátkem a mladou Pepínou...tentokrát jsme vyrazili s Madlenkou a Frankiem a musím říct, že si oba vedli skvěle! Oba získali titul CAC a Národní vítěz, Frankie ještě v závěru i titul BOS!!! Posuzovala paní Zdeňka Jílková a jak Madlenka, tak Frankie mají krásné posudky.

anglický špringršpaněl
Madlenka kontroluje, zda si Frankie před výstavou pořádně umyl obličej.

anglický špringršpaněl
Frankie CAC, NV, BOS

anglický špringršpaněl
Madlenka CAC, NV

anglický špringršpaněl anglický špringršpaněl
Madlenku ani v kruhu neopouští dobrá nálada / vysmátá Madlenka

anglický špringršpaněl anglický špringršpaněl
Madla a Frankie v pohybu

anglický špringršpaněl
Národní vítězové Madlenka a Frankie

anglický špringršpaněl anglický špringršpaněl
A hned po výstavě ten nejlepší relax v parném dni...plavání v blízké Jizeře...:-)

10.5.2015
Speciální výstavu KCHLS v Humpolci posuzovala dánská rozhodčí Viebe Borregard Madsen (CHS Sieger´s ) a přiznám se, že jsme s Madlenkou a Frankiem jeli hlavně kvůli posudkům, než že bychom čekali nějaké úspěchy - Frankie mile překvapil ziskem titulu CAC - poprvé se prezentoval v mezitřídě spolu s dalšími třemi psy. Madlenka sice byla až na "posledním " místě, má ale krásný posudek a popravdě měla opravdu silnou konkurenci - první místo získala fena, jejíž otec pochází právě z CHS Sieger´s a která se loni umístila jako druhá výstavně nejúspěšnější špringří fena, ta navíc ještě nakonec získala i titul vítězky speciální výstavy.... no a před Madlenkou skončila i její "polosestra" Kira, která je také velmi úspěšnou fenou (loni se umístila jako třetí výstavně nejúspěšnější fenka). Celkově si dle mého paní rozhodčí potrpěla spíše na jemnější typy špringrů, což pomohlo právě Frankiemu ;-)
Potomci našeho Viktora (Arcanus Tiferet) se neztratili ani v neděli (Kira od Stroupinského potoka výborná 3, Kim od Stroupinského potoka výborný 2, res.CAC) ale ani den předtím, kdy probíhala Klubová výstava KCHLS s rozhodčí paní Jessie Madsen (Kira výborná 2, Kim výborný 2,res.CAC)
Celkově se na výstavě sešlo 16 špringrů, z nichž drtivá většina patří mezi pravidelně vystavované jedince s výbornými oceněními...počasí bylo slunečné, ale chladné, prostě skoro výstavní ideál :-) kruhy velké, rozhodčí příjemná....to všechno přispělo k celkovému super zážitku z téhle akce...:-)

anglický špringršpaněl
Psi mezitřída, Frankie první zleva s titulem CAC :-)

anglický špringršpaněl
Frankie v pohybu

anglický špringršpaněl
Frankie při posuzování

anglický špringršpaněl
Feny třída otevřená - první zprava Madlenka, druhá zprava Kira od Stroupinského potoka

anglický špringršpaněl anglický špringršpaněl
Madlenka - bohužel je vyfocená trochu zezadu, ale lepší fotku nemám :-( / Já s Madlenkou a "spolupanička" Irena s Frankiem :-)

anglický špringršpaněl
Malá část zúčastněných špringrů s páníky...

20.9.2014 MVP České Budějovice
Po malé výstavní pauze jsme s Madlenkou vyrazili na MVP v Českých Budějovicích. Opět se sešlo „černobílé“ špringří zastoupení – kromě Madlenky se zúčastnili ještě „polobráchové“ Kir a Kim od Stroupinského potoka, a sestavu Viktorových potomků doplnila ještě Kira od Stroupinského potoka. Madlenka se hezky předvedla, získala titul CAC a v boji o CACIB byla poražena právě Kirou ,takže získala res.CACIBa. Bráchové Kim a Kir se utkali v „bratrovražedném boji“ – paní rozhodčí se tentokrát o trochu víc líbil Kir, takže obdržel CACIBa a jeho bratr res.CACIBa. Kira a Kir si zasoutěžili o titul BOB, který si nakonec odnesla Kira.

Výsledky:
Belcora Mysterion Britanica – mezitřída – CAC, res.CACIB
Kira od Stroupinského potoka – otevřená – CAC, CACIB, BOB
Kir od Stroupinského potoka – mezitřída – CAC, CACIB
Kim od Stroupinského potoka – otevřená – CAC, res.CACIB

anglický špringršpaněl
zleva: Madlenka, Kim, Kira a Kir

anglický špringršpaněl anglický špringršpaněl anglický špringršpaněl
Kim, Kir a Kira

anglický špringršpaněl
Madlenka

26.6.2014 NVP Klatovy
26.6.2014 jsme se, tentokrát v hojném počtu, zúčastnili NV v Klatovech. Posuzoval p.Miloš Kašpar a všechny naše odchovy dopadly výborně - Madlenka (Belcora Mysterion Britanica) výborná 2 ve třídě mladých, Pepína (Asheeba Mysterion Britanica) výborná 1, CAC ve třídě vítězů a Avennicus Tiferet (náš odchovanec z původní chovatelské stanice, syn Enynky - Woodnob Express Your Self - a Whisborne Latin Lovera) výborný 1, CAC ve třídě vítězů - Avennicus si tím splnil podmínky pro získání titulu Grandšampion. Velkou radost nám zase udělali Kira a Kir od Stroupinského potoka (potomci našeho Viktora a Hanny od Stroupinského potoka ) - Kir získal titul CAC a Národní vítěz, Kira CAC, Národní vítěz a BOB - Kira a Kir si splnili podmínky pro udělení titulu Junioršampiona ČR
Nesmím pochopitelně zapomenout na premiéru našeho dorostence Frankieho (Melverly Skymas) který dostal známku velmi nadějný. :-)
Na výstavu se také dorazil podívat Bennet Mysterion Britanica a Kim od Stroupinského potoka, takže jsme nakonec ještě pořídili hromadnou "posedovku" příbuzenstva :-)

anglický špringršpaněl
zleva : Avennicus Tiferet (Woodnob Express Your Self x Whisborne Latin Lover), Asheeba Mysterion Britanica (Woodnob Express Your Self x Harri od Stroupinského potoka ), Belcora Mysterion Britanica a Bennet Mysterion Britanica (High Score Reach Your Dreams x Arcanus Tiferet), Kira, Kim a Kir od Stroupinského potoka (Hanny od Stroupinského potoka x Arcanus Tiferet)
anglický špringršpaněl
zleva: Kira (CAC, NV, BOB) a Kir (CAC, NV) od Stroupinského potoka - 17 měsíců

anglický špringršpaněl anglický špringršpaněl
Melverly Skymas, velmi nadějný - 8 měsíců

anglický špringršpaněl anglický špringršpaněl
Belcora Mysterion Britanica, výborná 2 - 18 měsíců

anglický špringršpaněl anglický špringršpaněl
Asheeba Mysterion Britanica, výborná 1,CAC / Avennicus Tiferet výborný 1,CAC

10. - 11.5.2014 Klubové výstavy KCHLS Humpolec
10.5.2014 a 11.5.2014 se konaly Klubové výstavy KCHLS (v neděli 11.5. bez zadání titulu KV). Bohužel jsme se nemohli zúčastnit s naší bandou, ale obou KV se zúčastnili syn a dcera našeho Viktora (Arcanus Tiferet) - Kira a Kim od Stroupinského potoka.
V sobotu posuzoval p.Dusko Piljevič (SRB) - Kim získal ocenění výborný 2 ve třídě mladých, Kira titul CAJC, BOJ, KVM.

V neděli posuzoval p.Andrzej Stepinski (PL) - Kim byl opět výborný 2 ve třídě mladých, Kira získala opět titul CAJC,BOJ a dokonce BOB !!!!
Oba nám udělali velkou radost a pochopitelně moc gratulujeme chovatelům a majitelům, Pavle a Josefu Sojkovým k super úspěchu !!!

anglický špringršpaněl anglický špringršpaněl
KIRA OD STROUPINSKÉHO POTOKA
anglický špringršpaněl
Kira si běží pro titul BOB
anglický špringršpaněl anglický špringršpaněl
KIM OD STROUPINSKÉHO POTOKA

26.4.2014 MVP České Budějovice
26.4.2014 se konala výstava v Českých Budějovicích - nezúčastnila se sice přímo žádná z našich holčiček, ale ve třídě mladých jsme měli "reprezentaci" v podobě Viktorových potomků. Nejlépe dopadl Kir od Stroupinského potoka - CAJC, BOJ. Jeho sestra Kira od Stroupinského potoka byla výborná 2 a náš odchov Benett Mysterion Britanica se umístil jako výborný 3 - Benett a Kira byli na své první výstavě a my máme velkou radost, že celý ten "výstavní šrumec" zvládli bez problémů - obvzlášť Benett nemá moc možností setkávat se s dalšími pejsky a je dost temperamentní, tak jsem měla trochu obavy, aby v kruhu moc neskotačil... :-)

anglický špringršpaněl
Mlaďoši na MVP - zleva Kir, Benett a Kira
anglický špringršpaněl
Benett a Kira
anglický špringršpaněl anglický špringršpaněl
vlevo KIRA OD STROUPINSKÉHO POTOKA, vpravo KIR OD STROUPINSKÉHO POTOKA - 15 měsíců

anglický špringršpaněl anglický špringršpaněl
BENETT MYSTERION BRITANICA - 16 měsíců

2. - 3.11.2013 MVP Praha
Jako poslední letošní kynologické akce roku 2013 jsme se zúčastnili DUOCACIBu v Praze - v sobotu posuzoval p.Petr Studeník, v neděli p.Pavel Šulcek a seznam přihlášených špringrů sliboval hezkou podívanou - a taky jsme se těšili zase na shledání s přáteli po delší době. I když jsme neočekávali nějaké super výsledky ani Madlenky, ani Pepíny, obvzlášť u Pepči nás výsledek - velmi dobrá 3 trochu mrzel. Madlenka se umístila jako výborná 3 ze tří fenek, byla to její premiéra ve třídě mladých. V neděli se Pepča bohužel rozhodla, že se jí to na výstavě už vůbec nelíbí, nechtěla se ani nechat od rozhodčího prohlédnout, dokonce nechtěla ani běhat, takže to nedělní VD si opravdu zasloužila...Madlenka dopadla lépe a získala titul CAJC...:-)

anglický špringršpaněl anglický špringršpaněl
Ganwales Rosalie Princess Buxusons - CAJC, vpravo Madlenka V3
anglický špringršpaněl anglický špringršpaněl
vlevo Pepína VD 3,vpravo Danaea of Klamar Garden - CAC

Tak jsem se po delší době donutila trošku aktualizovat. Už koncem srpna jsme se s Pepčou a Madlenkou zúčastnili Národní výstavy v Mladé Boleslavi. Madlenka se ve třídě dorostu předvedla „standartně vesele“ a Pepínce velký travnatý kruh taky vyhovoval, takže se hezky předvedla i ona ( a na rozdíl od Madly má Pepča už výborně natrénovaný i postoj ;-) ) a nakonec získala kromě titulu CAC a NV i titul BOB (posuzoval p.Miloš Kašpar) Madlenka byla velmi nadějná 1, uvidíme, zda jí vystavování bude bavit i nadále...

7.9.2013 jsme pro změnu vyrazili „vyzkoušet“ Pepčiny lovecké vlohy. Volba místa padla na „poněkud“ vzdálenější končiny, konkrétně Chrudim. Cesta dlouhá, ale zkušenosti se zazvěřeností honiteb v těchto místech byly výborné, takže celkem nebylo co řešit. Bohužel tentokrát bylo všechno jinak, zvěř tak leda ve vynikající ranní gulášovce, dopoledních klobáskách a poledním srnčím ragú...:-D :-D

Vzhledem k tomu, že jsme byli jediná, smíšená skupina (4 špringři, 1 clumber, 1 jezevčík a 2 ohaři ) tak jsme si naivně mysleli, že okolo poledne by mohlo být hotovo. Když ovšem ještě okolo poledne neměl žádný pes prokázanou hlasitost a kromě Pepíny ani stopu živé zvěře, začala se nás účastníků zmocňovat celkem deprese. No, popravdě, vzhledem k rozporuplným pocitům, které z těchle zkoušek stále ještě mám, nebudu akci radši dál rozebírat. Pepínka prokázala dle mne vynikající chuťovost a fyzičku - ani ve stoupajícím vedru neztrácela elán a nakonec se i jí podařilo vypíchnout si srnečka a po skutečně prakticky celodenním slídění ho i zahlásit. Nakonec z toho byla I.cena a dokonce se stala i vítězem zkoušek – jediná trojka z vodění na řemeni jí trochu kazila skóre, ale tahle disciplína opravdu není její silnou stránkou. Teda spíše vlastně mojí, moc jsme to netrénovaly… ;-)
Na závěr pár fotek z obou akcí :
(za fota z výstavy děkuji M.Hladké a R.Kobylkové, za fota ze zkoušek pak pí. L.Kubalové)

NÁRODNÍ VÝSTAVA MLADÁ BOLESLAV:
rozhodčí p.Miloš Kašpar
Asheeba Mysterion Britanica (Pepína) – výborná 1, CAC, Národní vítěz, BOB (mezitřída)
Belcora Mysterion Britanica (Madlenka) – velmi nadějná 1 (tř.dorostu)

anglický špringršpaněl anglický špringršpaněl
S Madlenkou musíme postoje ještě trochu dopilovat.
anglický špringršpaněl anglický špringršpaněl
Pepína.......„výstavní porada“ nebo chce Pepína pusu na čumák?

ZKOUŠKY VLOH CHRUDIM-BYLANY
anglický špringršpaněl
Nástup před losováním – špringři pěkně pohromadě a tou dobou ještě dobrá nálada...
anglický špringršpaněl anglický špringršpaněl anglický špringršpaněl
vodění na řemeni – Pepína je „vysmátá“,panička již méně :-) / Ochota do vody za čtyři / Pepína coby vítěz zkoušek

Ve dnech 5.7. – 6.7.2013 jsme se zúčastnili výcvikového pobytu v Kosičkách. Na téhle akci jsme se byli podívat už loni na jeden den a moc se nám to líbilo, tak jsme si to letos zopákli – a pěkně s celou pětičlennou smečkou :-) Madlenka se jela hlavně socializovat, Pepína s Andělkou pracovat a Terrynka s Enynkou si to prostě jen užít. Foťák jsem sebou nebrala, předpokládala jsem (jak se ukázalo správně), že budu mít co dělat s pěti vodítky a na focení nezbyde ani volná ruka, ani volné oko..:-) Naštěstí se pár obětavých fotografů našlo a tak nějakou dokumentaci máme.
Holčičky mi udělaly velkou radost – Pepína krásně slídila a zahlásila i bažantí slepici, navíc konečně přišla na chuť plavání, Madlenka se chovala jako kdyby žádnou socializaci ani nepotřebovala, takový správný pubertálně „oražený“ darebníček – a koupání se jí zalíbilo hned napoprvé, takže to vypadá,že v tomhle bude po mamince Terrynce...Andělka si zaslídila, k vodě sice stále přistupuje s krajní obezřetností, ale měli jsme radost, že všechny holčiny v pohodě zvládly „střelbu“ – u Pepíny a zejména Andělky jsme měli trochu obavy, vzhledem k jejich ošklivému zážitku s nečekaným ohňostrojem ve štěněčím věku...:-( Terrynka s Enynkou se mládeží nenechaly zahanbit, absolvovaly všechno pěkně s námi a viditelně se jim to líbilo :-)
Oba večery se konaly přednášky, v pátek na téma výstav, úpravy a chovu slídičů (Pavel Šulcek) a v sobotu na téma výcvik a zkoušky (Roman Hubek). Tak jsme si zase odnesli nějaké nové poznatky, jen to uvést do praxe... ;-) ;-)
Každopádně Kosičky byly zase super – bezvadné počasí, občas nějaká zvěř, dobrá bašta a hlavně se zase sešla fajn parta lidí se stejnou závislostí...Takže díky organizátorům a doufám, že si do příštího roku stihnou „orazit“ a zase něco uspořádají :-)

anglický špringršpaněl
Účastníci
anglický špringršpaněl anglický špringršpaněl
Ubytování / aportíky
anglický špringršpaněl anglický špringršpaněl
Naše smečka - můj výraz zcela odpovídá situaci: "Ježi, kde máme tu pátou?!" / Páníček a zbytek bandy čeká až panička "doslídí" s Pepínou
anglický špringršpaněl anglický špringršpaněl
Aport?! Na to, paničko, zapomeň! / Pepína má smůlu aneb panička vyhrála...(pro tentokrát)
anglický špringršpaněl anglický špringršpaněl
Fronta na plavání....tak Madlenko, zamávej Royovi a jdeme plavat

15.6.2013 Jsme se s Pepčou a Madlenkou zúčastnili NV v Klatovech. Pro Madlenku to byla premiéra a vypadalo to, že se jí to celkem líbí, hezky se předvedla (občas se jí to klusání u nohy tedy už nelíbilo a musela si trochu poskočit, ale ve třídě štěňátek to nevadilo ;-) ) a získala hezký posudek a ocenění VN1. Pepča byla ohodnocena známkou výborná, nechali jsme jí spočítat zuby (plnochrupá :-) ) a změřit ( 52 cm).

anglický špringršpaněl anglický špringršpaněl anglický špringršpaněl anglický špringršpaněl
MADLENKA V KRUHU

anglický špringršpaněl anglický špringršpaněl
PEPČA V KRUHU

Pepína pomalu dospívá a protože jsem uznala za nutné nechat jí zapsat plnochrupost, než si zuby vyrazí při nějakém svém bláznivém kousku, zúčastnily jsme se 31.3.2013 MVP v Českých Budějovicích. Pepča byla ohodnocena jako výborná 2, ve třídě mladých - posuzoval p.Pavel Šulcek. Měla jsem radost, že se Pepča prezentovala celkem slušně, byla to její první výstava a přece jen, ty „holky z vesnice“ se někdy ve výstavním šrumci necítí obzvlášť dobře – ale pochopitelně spoustu věcí musíme ještě vypilovat.


ASHEEBA MYSTERION BRITANICA

ASHEEBA MYSTERION BRITANICA

Made by Eva Černohubová - www.cernohubova.com - tvorba www stránek pro chovatele, fotografování psů, grafické návrhy

návštěv