CHOVATELSKÁ STANICE PLEMENE ANGLICKÝ ŠPRINGRŠPANĚL :: ENGLISH SPRINGER SPANIEL BREEDER

Anglické špringršpaněly vlastníme již od roku 1995, kdy jsme si pořídili černobílého „bezpapírového“ Daníčka a hned rok poté černobílého pejska jménem Ajax Z Obřího dolu (Nika), se kterým jsme již absolvovali první výstavy a zkoušky. Roku 2001 k nám neplánovaně přibyla Nikova černobílá dcera Sherrynka - Sydney Z Lipových dolin a my se začali vážněji zabývat myšlenkou mít vlastní chov – a tak byla založena CHS Tiferet. Sherrynka bohužel trpěla těžkou epilepsií a na jaře roku 2004 odešla po sérii těžkých záchvatů do psího nebe.
Protože se nám ale po tom „ženském psím elementu“ moc stýskalo, rozhodli jsme se pořídit si další fenečku a hned tentýž rok jsme si ze Švédska přivezli Enynku – Woodnob Express Your Self. Enynčina matka pochází ze známé švédské chovatelské stanice Tröllangens, otec z neméně známé, taktéž švédské CHS Mistily´s. Eny je typická představitelka plemene s fantastickou povahou – je temperamentní, ale absolutně nekonfliktní, velice přátelská k lidem (a zejména dětem) i k ostatním psům. Je výbornou matkou a dala nám tři krásné vrhy štěňátek.
O rok později jsem zjistila, že v chovatelské stanici High Score (opět Švédsko) se chystá krytí nádherné feny High Score Imagine Me a po necelém půlroce jsem si letěla pro Terrynku – High Score Reach Your Dreams. Terrynka je fenka jemnějšího, ale elegantnějšího typu než je Enynka. Je to hodně temperamentní fenka, nekorunovaná, ale uznávaná šéfka naší smečky.
V roce 2006 jsme bohužel prohráli boj s rakovinou našeho Nika a ten nás v listopadu opustil navždy.
V únoru roku 2007 jsme s Enynkou vyrazili na krytí do Holandska, kde „hostoval“ krásný švédský pes Whisborne Latin Lover a v dubnu se pak narodil náš první vrh – 5 fenek a 3 kluci. Rozhodli jsme se si z tohoto vrhu ponechat černobílou fenku jménem Arabica Tiferet (Čárlinka).
V roce 2010 nás v necelých patnácti letech opustil Daníček.
Z Čárlinky vyrostla krásná fenka s vyrovnanou povahou a výbornými loveckými vlastnostmi. Na výstavách získala ocenění od mnoha zahraničních rozhodčích a složila lovecké zkoušky. V roce 2011 jsme se pokusili o její inseminaci, ale bohužel nezabřezla.
V létě jsme se tedy pokusili nakrýt znovu Enynku. Vyloženě jsme se zamilovali do švédského psa, který působí v anglické chovatelské stanici Melverly. Výlet do Anglie byl náročný po všech stránkách, ale k našemu velkému zklamání se nezadařilo ani tentokrát a nezabřezla ani Enynka. Na podzim jsme se tedy pokusili znovu nakrýt Čárlinku. Tři neděle po krytí mi bohužel Čárli utekla za kočkou a vběhla přímo pod auto. Byla na místě mrtvá a my se rozhodli, že její smrtí končí i činnost CHS Tiferet.
Původně jsme chtěli s chovem špringrů skončit úplně, nakonec nám to ale nedalo a zkusili jsme ještě znovu nakrýt Enynku. Tentokrát již zabřezla a v březnu roku 2012 se nám, už v CHS Mysterion Britanica, narodili dva kluci a dvě holčičky – ty dostaly jména Asheeba (Pepína) a Andelia (Andělka) - a zůstávají u nás.

V říjnu roku 2012 jsme nakryli Terrynku naším odchovancem Viktorem (ARCANUS TIFERET), bratrem Čárlinky...Terynce se 30.12.2012 narodilo sedm krásných mrňousků,tři fenky a čtyři pejsci. Z tohoto spojení jsme se nakonec rozhodli si ponechat černobílou fenku Madlenku (BELCORA MYSTERION BRITANICA).
V roce 2013 jsme se dohodli s majitelem anglické CHS MELVERLY, p.Rayem Smithem na dovozu štěněte ze spojení Melverly Sophistique a Calvdale Zero to Hero...koncem ledna 2013 přicestoval malý anglický rošťák Frankie (Melverly Skymas). Vzhledem k tomu,že v dospělosti by to Frankie mezi našimi pěti průběžně hárajícími fenkami měl hodně těžké (a my tím pádem také ;-) ), rozhodli jsme se ho umístit u naší kamarádky p.Ireny Erhartové, (CHS Z Křížových alejí). Z Frankieho roste celkem pěkný pejsek, kterým bychom rádi nakryli naše fenky.
Chovatelská stanice anglických špringršpanělů Mysterion Britanica

Made by Eva Černohubová - www.cernohubova.com - tvorba www stránek pro chovatele, fotografování psů, grafické návrhy

návštěv